Site Loader

Firanki i zasłony to elementy wystroju, które mogą nadać każdemu wnętrzu niepowtarzalny charakter. Odpowiednio dobrane potrafią także pełnić funkcję praktyczną, np. chroniąc przed słońcem lub prywatnością. Jak więc dobrać firanki i zasłony do swojego wnętrza?

Przede wszystkim warto zastanowić się, jakiego efektu chcemy osiągnąć. Czy chcemy, aby były one dekoracyjne, czy też praktyczne? A może oba? Jeśli chcemy, aby pełniły funkcję praktyczną, to warto wybrać takie materiały i kolory, które będą dobrze absorbowały światło lub skutecznie je odbijały.

Następnym krokiem jest dopasowanie firanek i zasłon do stylu panującego w naszym wnętrzu. Jeśli preferujemy styl nowoczesny, to warto postawić na proste i geometryczne kształty oraz stonowane kolory. Wnętrza urządzone w stylu vintage lub shabby chic doskonale prezentują się z romantycznymi firankami i zasłonami o delikatnych printach i pastelowych kolorach.

Firanki i zasłony: jak dopasować je do wnętrza?

Firanki i zasłony to elementy wystroju, które mogą nadać charakteru każdemu pomieszczeniu. Aby jednak dobrze się prezentowały, muszą być dopasowane do stylu i charakteru wnętrza. Jak więc to zrobić? Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy uzyskać. Czy chcemy, aby firanki i zasłony były głównym elementem dekoracyjnym? A może raczej mają stanowić tło dla innych dodatków? Odpowiedź na to pytanie pomoże nam w doborze materiału, koloru i wzoru.

Jeśli chcemy, aby firanki i zasłony były głównym elementem dekoracyjnym, warto postawić na jaskrawe kolory lub ciekawe wzory. W przeciwnym razie lepiej sprawdzą się stonowane barwy i proste formy. Kolejną ważną kwestią jest dobór materiału. Jeśli pomieszczenie jest małe lub słabo oświetlone, lepiej sprawdzi się ciemniejszy materiał, który będzie absorbował światło. Natomiast jeśli pomieszczenie jest duże i dobrze oświetlone, możemy pozwolić sobie na jaśniejszy materiał.

Pamiętajmy też o tym, że firanki i zasłony powinny być dopasowane do mebli i innych elementów wystroju. Jeśli nasze meble są nowoczesne, warto postawić na bardziej minimalistyczne firanki i zasłony. Natomiast jeśli preferujemy bardziej tradycyjny styl, możemy pozwolić sobie na bardziej ozdobne modele.

Firanki i zasłony: jak wybrać je do swojego domu?

Firanki i zasłony są jednymi z najważniejszych elementów wystroju wnętrza. Odpowiednio dobrane podkreślą charakter całego pomieszczenia i dodadzą mu uroku. Warto więc poświęcić im nieco uwagi przy urządzaniu swojego domu. Pamiętajmy, że firanki i zasłony mogą być również świetnym dodatkiem do dekoracji okien. Dlatego też warto wybrać takie, które będą pasowały do całego wystroju naszego domu.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *